start o nas oferta promocje aktualnosci poradnik galeria kontakt
 
Projekty

Projektujemy ogrody
Marzec, czyli wielki powrót do ogrodu
Luty w ogrodzie
Jesień
Lato w ogrodzie
Upragniony czerwiec, a tu...
Majowy zawrót głowy
Kwiecień
Wiosna 2014
Zima!
Zbiór kwietniowych porad!
Zbiór marcowych porad!

 
  Majowy zawrót głowy

Pan Pik miał ręce pełne roboty! Maj jest najbardziej pracowitym miesiącem w ogrodzie, ale i nie brakuje w nim bolączek….Oto kilka wskazówek i rozwiązań na majowy zawrót głowy:

• MRÓWKI… kopczyki w trawniku, w rabatkach. Wszędobylskie mrówki! Choć bardzo pożyteczne…czasami pozwalają sobie na zbyt dużo. W ogrodzie najczęściej występują gmachówki. Do zlikwidowania gniazda można użyć proszku, który mrówki zabiorą do gniazda i tam nakarmią nim larwy i swoje koleżanki. W ten sposób kompleksowo zlikwidujemy całe gniazdo.
Gdy mrówki zauważymy na drzewach, to znak, że mamy mszyce, które mrówki uwielbiają i hodują… Należy wówczas zakupić środek owadobójczy np. Karate, Decis bądź Fastac i spryskać drzewo. Likwidując kolonie mszycy, mrówki nie będą miały już czego szukać tak wysoko.

• MSZYCE… atakują młode pędy, ale i starsze odrosty. Zwalczamy je środkami owadobójczymi. Posiadamy mnóstwo preparatów na te szkodniki, polecamy zakupić dwa różne i stosować naprzemiennie, by były skuteczne.  Polecamy stale obserwować rośliny, jeżeli mszyca pojawi się np. na róży, to znak, że może też zaatakować inne okazy.

• SADZIMY do gruntu pomidory, paprykę, ogórki. Dbamy o odpowiednie podpory, ponieważ młode pędy są jeszcze wiotkie. W Piku znajdziecie Państwo duży wybór palików i bambusów. Pomidory potrzebują dużo wody, którą należy lać w rowek wokół sadzonki.

• NAWOŻENIE pamiętajmy o nawożeniu zakupionych roślin balkonowych i rabatowych, to bardzo ważne ponieważ do intensywnego kwitnienia, potrzebują ciągłego dostarczania im składników odżywczych. Surfinia jest jedną z najbardziej żarłocznych piękności, do zawiązywania pąków potrzebuje dodatkowo dużo żelaza.

• PODLEWANIE przy wysokich temperaturach pamiętajmy o odpowiednim nawadnianiu roślin najlepiej w godzinach wieczornych lub bardzo wczesnym rankiem

• SIANIE…nadszedł czas na wysianie roślin dwuletnich

• TRAWNIK…jeżeli pojawia się mech, należy zastosować środek MOGETON. W przypadku występowania chwastów dwuliściennych takich jak mniszek, babka, mlecz, koniczyna – polecamy środki, które zostawią trawę w spokoju, a zniwelują nieproszonych gości. Posiadamy w ofercie środki chwastobójcze takie jak: MNISZEK, GOLF, STARANE, CHWASTOX TRIO

W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA PROBLEMÓW NA ROŚLINACH ZAPRASZAMY DO NAS -  SPECJALIŚCI DOPRADZĄ JAK POMÓC© PIK - dla domu i ogrodu 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone

projekt i wykonanie: hajime studio