start o nas oferta promocje aktualnosci poradnik galeria kontakt
 
Projekty

Projektujemy ogrody
Marzec, czyli wielki powrót do ogrodu
Luty w ogrodzie
Jesień
Lato w ogrodzie
Upragniony czerwiec, a tu...
Majowy zawrót głowy
Kwiecień
Wiosna 2014
Zima!
Zbiór kwietniowych porad!
Zbiór marcowych porad!

 
  Zima!

o nas - centrum ogrodnicze
10 PRZYKAZAŃ GŁÓWNYCH O POSTĘPOWANIU Z POISENCJĄ W DOMU NA ŚWIĘTA

1. Zakupu powinniśmy dokonywać w tzw. pewnym miejscu, gdzie będziemy mieli pewność że ktoś odpowiednio dbał o naszą małą pociechę

2. Przy zakupie należy sprawdzić czy roślinka jest zdrowa, czy nie jest zwiędnięta i nie traci liści, czy nie ma również objawów chorób grzybowych (plamy na liściach, pleśń)

3. Bardzo ważny jest transport roślinki do domu. W zimny dzień, a to w końcu grudzień należy zapakować ją szczelnie w papier lub karton dodatkowo w folię, droga ze sklepu do domu powinna być możliwie jak najkrótsza, nie zostawiajmy jej w samochodzie na pół dnia pochłonięci manią świątecznych zakupów.

4. Poinsecję systematycznie i umiarkowanie podlewamy, nie dopuszczamy do podsuszania i do zalewania podłoża

5. Gwiazda lubi dużą wilgotność powietrza, tak więc pamiętajmy o zraszaniu i nie stawiajmy jej w sąsiedztwie kaloryfera

6. Poinsecja jest roślinką ciepłolubną, najlepiej czuje się w temp. ok. 20 *C, nie powinna być narażona na jakiekolwiek przeciągi.

7. Gwiazda jest rośliną dnia krótkiego, w pokoju jasnym i w którym długo pali się światło, szybciej przekwitnie.

8. Sok rośliny, a raczej mleczko wyciekające z zerwanych łodyg lub liści jest trujący, wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wykonujmy w rękawiczkach i nie angażujmy w te prace dzieci.

9. Poinsecja jako kwiat cięty będzie stała nawet 2 tygodnie w wazonie jeżeli po ścięciu zanurzymy ściętą końcówkę w gorącej wodzie, aby wypłynęło mleczko, w przeciwnym razie , zablokuje ono kanaliki i roślinka zwiędnie.

10. Jeżeli chcemy ją zachować do przyszłego Bożego Narodzenia, powinniśmy postępować w określony sposób. W okresie spoczynku, marzec/kwiecień podlewamy ją oszczędniej, w maju przycinamy do 15-20cm i przesadzamy do większej doniczki. Jeśli mamy warunki wakacje(do końca sierpnia) może spędzić na balkonie lub tarasie. Aby zakwitła nam na święta, okres cieniowania powinniśmy rozpocząć w październiku, systematycznie skracając jej długość dnia do ok. 8-9 godz./dobę w przeciwnym razie listki się nie wybarwią i będzie cała zielona© PIK - dla domu i ogrodu 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone

projekt i wykonanie: hajime studio